Lot No.: 907
Szafka w stylu secesyjnym
buczyna, brzoza, orzech, 157,8 x 48,5 x 39 cm.
Europa Północna, pocz. XX w.
wysoka, wąska, prostopadłościenna, rozszerzająca się lekko ku dołowi, przeszklona z trzech stron, zamykana jednoskrzydłowo, fornirowana, intarsjowana.
Boki i skrzydło drzwi ramowe, z pełną płyciną u dołu, u góry zaś wypełnione licznymi prostokątnymi kwaterami. Korpus u dołu na froncie i na bokach ozdobiony intarsjowaną wstęga tworzącą stylizowany i zgeometryzowany kwiaton;
Europa Północna, pocz. XX w.
Szafka w stylu secesji geometrycznej, posiadająca typowe cechy stylu po 1900 roku, takie jak przeszklenie niewielkimi kwaterami i zgeometryzowane dekoracje intarsjowane.