Lot No.: 905
Biurko w stylu art deco
orzech, mahoń, sosna, sklejka sosnowa;
80 x 160,5 x 84 cm.
Polska, przełom lat 20. i 30. XX w.
prostokątne o zaokrąglonych narożach, wsparte na dwóch jednoskrzydłowych szafkach z szufladą między nimi, fornirowane wzorzystą okleiną. Szafki wsparte na konsolowych nóżkach. Lico szuflady faliste, w ten sam sposób ozdobiony również fragment oskrzynienia miedzy szafkami po drugiej stronie biurka. We wnętrzu prawej szafki 4 szufladki, we wnętrzu lewej półka;
orzech, mahoń, sosna, sklejka sosnowa; 80 x 160,5 x 84 cm.
Biurko w stylu polskich mebli z dwudziestolecia międzywojennego, nawiązujących do maniery art deco. Masywne kształty urozmaicone fornirem o wzorzystym rysunku, którego połączone na blacie arkusze tworzą płomienie.