Lot No.: 904
Bufet art deco
sosna, sklejka, orzech, mahoń, palisander, jawor,
brzoza, czeczota tujowa, stal niklowana, szkło;
253 x 143,2 x 62 cm; Polska, 2 ćw. XX w.
w formie dwudrzwiowej, trójskrzydłowej szafki prostopadłościennej z umieszczonymi na jej prawym tylnym narożu i boku dwoma przeszklonymi szafkami oraz z niższym kubikiem barku po lewej stronie. Całość wsparta na czterech podporach, dwóch deskowych prostych pośrodku korpusu oraz dwóch na bokach zagiętych do wewnątrz, fornirowany wzorzystą okleiną. Barek zamykany wiekiem odkładanym na lewy bok i klapą od frontu. Klapa od wewnętrznej strony intarsjowana, ozdobiona sceną przedstawiająca parę z psem na spacerze w strojach z pocz. XIX w. (być może Napoleon i Józefina). Szafka umieszczona w prawym narożu pełnymi bokami i plecami, zamykana dwoma przesuwnymi taflami, wnęką
u dołu, wsparta od frontu na dwóch kółkach stalowych z tyłu na przedłużeniu pleców. Druga na prawym boku przeszklona w całości, ze szklaną półką we wnętrzu, dostępna od prawego boku przez przesuwne tafle. Pod ta szafką półka
stanowiąca przedłużenie podpory. Między szafką, a tą półką na bokach kółka stalowe;
sosna, sklejka, orzech, mahoń, palisander, jawor, brzoza, czeczota tujowa, stal niklowana, szkło;
253 x 143,2 x 62 cm
Polska, 2 ćw. XX w.
Nowoczesny, wielofunkcyjny bufet w stylu polskiego art deco, składający się z szafki, połączonej z barkiem i witryną.