Lot No.: 902
Kwietnik art deco
orzech, róża, sosna, sklejka,
117 x 102,5 x 34,5 cm.
Polska, przełom lat 20. i 30. XX w.
w formie prostokątnego stolika, na którym oparto dwie graniaste w przekroju, a w zarysie zbliżone do koła ramy, połączone pośrodku długą i wąską półką o wywiniętych ku górze zakończeniach krótszych boków, zaś u góry zwieńczono niewielką półeczką, także z wywiniętym analogicznie jedynym z boków. Całość fornirowana, a na obrzeżach ozdobiona pasami wzorzystej okleiny;
orzech, róża, sosna, sklejka, 117 x 102,5 x 34,5 cm.
Kwietnik w okresie dwudziestolecia międzywojennego był jednym z najbardziej popularnych mebli pomocniczych, służących dekorowaniu domu roślinami w doniczkach. Prezentowany model posiada mniej częstą rozbudowaną formę, jednakże oparta na popularnym wzorze.
1 600 zł