Lot No.: 839
Zegar kominkowy, portykowy, empirowy
brąz złocony; wys. 68 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.
na wydłużonej, prostokątnej podstawie z palmetowym gzymsem ustawione cztery kolumienki kompozytowe; architraw z wydatnym gzymsem, palmetkami; miedzy kolumnami mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem kotwicznym i regulatorem wahadłowym oraz paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; tarcza z brązu, z nałożonym pierścieniem z malowanymi cyframi rzymskimi; w obramowaniu z palmet i lilii;
brąz złocony; wys. 68 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 16,5 cm (brak klucza).
Francja, 1 ćw. XIX w.