Lot No.: 835
Lampa porcelanowa (naftowa) Imari, w oprawie z brązu , z kloszem szklanym
Porcelana: Chiny?, XIX w.; montaż z brązu: Francja,
Paryż (palnik firmy B. E. C. Victorieux), XIX/XX w.
trzon lampy - wazon porcelanowy z dekoracją Imari , z motywami kwitnących krzewów peonii i miniaturami pejzażowymi w rezerwach; oprawa z brązu: ażurowa stopa na czterech nóżkach, dwa antabowe uchwyty - lwie maski z kółkami w paszczach, oprawa szyjki i pokrywy wazonu z palnikiem; kominek i klosz szklany ze szkła matowanego ,ze stylizowanym ornamentem romboidalnych rozet i wachlarzowych stylizowanych liści;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, brąz, mosiądz, szkło przejrzyste (kominek) i matowane, z dekoracją trawioną (klosz), montaż na trzpieniu metalowym; wys. 61 cm;
sygn. na pokrętle regulującym płomień w kręgu grawerowany monogram wiązany IS (?), wokół: BEC VICTORIEUX / PARIS/ - 14 -
Porcelana: Chiny?, XIX w.; montaż z brązu: Francja, Paryż (palnik firmy B. E. C. Victorieux), XIX/XX w.