Lot No.: 823
Lampa porcelanowa z abażurem
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
2-3 ćw. XIX w. (model wazki z XVIII/XIX w.)
trzon lampy - owoidalna wazka dekoracyjna na kwadratowej plincie ze spłaszczonymi kulistymi nóżkami; wokół różowego brzuśca reliefowa girlanda z liści laurowych z podwieszonymi 2 owalnymi medalionami w złoconych ramkach, z miniaturami: 1) obejmujące się półnagie putto i elf w pelerynkach,
2) bukiet z irysem, nasturcjami i prymulami; ponadto reliefowy złocony ornament lancetowatych liści, meander
i szlak ogniw wokół boków plinty; przetarcia złoceń;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i grawerowane; oprawa metalowa z instalacją elektryczną; abażur z kremowego jedwabiu i różowej pasmanterii; wys. 41 cm (całość), trzon porcelanowy wys. ok. 21 cm;
trzon sygn. ceglastym drukiem naszkl.: jabłko królewskie z krzyżem i litery KPM poniżej.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 2-3 ćw. XIX w. (model wazki z XVIII/XIX w.)