Lot No.: 717
Lustro toaletowe
srebro cechowane, drewno, szkło;
Hanau, Gebru¨der Dingeldein, 4 ćw. XIX w.
owalne, z fasetowaną krawędzią, w ramie srebrnej o nieregularnym wykroju, bogato zdobionej motywami akantowych wolut, ceowników, wiązek owoców i kwiatów; u dołu putta siedzące na wystygłym ołtarzu miłości, pośrodku ślepa rocaillowo-kwiatowa rezerwa, po bokach męskie hermy trzymające kosze z kwiatami, nad nimi panoplia, wyżej pary putt, w zwieńczeniu figurka putta z szablą w uniesionej dłoni; tył drewniany, z ruchomą podpórką, z „ogranicznikiem” w formie łańcuszka;
srebro cechowane (cechy fantazyjne imitujące angielskie), drewno, szkło; wys. 55,5 cm, szer. 41,5 cm
Hanau, Gebru¨der Dingeldein (czynni 1868-1925), 4 ćw. XIX w.