Lot No.: 714
Tacka
srebro próby 3 cechowane, waga 397 g.
Kraków, firma W. Glixelli, 1922-1932
owalna, z gładkim lustrem, z ażurowym kołnierzem zdobionym półowalami, obrzeżonym moletowanym pasem liści;
srebro próby 3 cechowane (cecha probierni krakowskiej, WGLIXELLI w prostokącie);
wys. 1,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 22,1 cm; waga 397 g.
Po śmierci Władysława Glixellego w 1895 roku firma została sprzedana Eugeniuszowi Kleitzowi, który zachował nazwę firmy i cechy poprzednika (dodając często własne nazwisko). Od 1915 właścicielką była Karolina Kleitz.