Lot No.: 712
Wazka
srebro cechowane, waga 475 g.
Hanau, k. XIX w.
na stopie kolistej profilowanej, obrzeżonej stylizowanym kimationem, z krótkim trzonem, cebulasta, gładka, u góry ozdobiona perełkowaniem, przechodząca w krótką przewężoną szyję, z krawędzią wywiniętą z moletowana taśmą stylizowanego kimationu; po bokach dwa uchwyty w formie herm kobiecych;
nakrywka zwieńczona pąkiem na kantowej rozecie;
srebro cechowane (francuska cecha wwozowa po 1838, cechy fantazyjne imitujące francuskie); wys. 17,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 13 cm; waga 475 g.
Hanau, k. XIX w.
Cechy imitujące znaki francuskie z XVIII wieku wybijało kilka firm pracujących w Hanau w 2 poł. XIX w. m.in. George Roth & Co i Wolf & Knell.