Lot No.: 635
Żardiniera z dekoracją szlakiem róż, na podstawie
Francja, Limoges, wytwórnia Tressemann i Vogt,
pocz. XX w. - ok. 1913 (dekoracja
autorska J. Vigneron)
owoidalna wazka na 4-dzielnej podstawie z czterema wolutowymi nóżkami i reliefem roślinnym; wokół wazy na zielonkawym tle szlak malinowych i kremowych róż; krawędzie, nóżki i reliefowy ornament podstawy złocone;
porcelana, farby naszkliwne, z natrysku (tło) i nakładane ręcznie; wys. 31 cm (całość), średn. wazki ok. 32 cm;
sygn. drukiem zielonym (wazka i podstawa): w prostokącie T & V, niżej: LIMOGES/ FRANCE, na wazce brązem naszkl.: J. Vigneron 1913/ LIMOGES.
Francja, Limoges, wytwórnia Tressemann & Vogt (działała od lat 80. XIX w.), pocz. XX w. - ok. 1913 (dekoracja autorska J. Vigneron)