Lot No.: 632
Wazon ceramiczny z kaboszonami
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska
(Czechy?, Niemcy?), pocz. XX w.
o niskim, lekko spłaszczonym brzuścu i wysokiej, rozchylonej przy krawędzi szyjce ze szlakiem złotych nacieków wokół
krawędzi, z umieszczonymi (inkrustacja) czterema owalnymi kaboszonami w kolorze ciemnego bursztynu; brzusiec
zielonkawy o chropowatej fakturze;
ceramika (fajans), szkliwo matowe na chropowatej powierzchni (dekoracja malarska na zimno?), złocenia, kaboszony z ebonitu?; wys. 29,5 cm; sygn. wyciskiem: 465, ryte: D.
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska (Czechy?, Niemcy?), pocz. XX w.