Lot No.: 624
Talerz dekoracyjny z pomnikiem warszawskiej Nike
Wałbrzych, Fabryka Porcelany Stołowej „Wawel”
(dawn. Karl Krister Porzellanmanufaktur, zał. 1831),
1970
płaski, o lekko uniesionym kołnierzu; w złoconym kręgu lustra otoczonym szmaragdowym szlakiem - złoty, grawerowany pomnik Bohaterów Warszawy - Nike; na złoconym otoku kołnierza sześć czerwonych tarczy z herbem Warszawy
- Syreną;
porcelana, złocenia trawione, grawerowane i błyszczące, farby naszkliwne (druk nakładany ręcznie); wys. 3,2 cm, średn. 31 cm;
sygn. drukiem zielonym: litera W, niżej: Wawel/ MADE IN/ POLAND; czerwienią naszkl.: INKRUSTACJA POKRYTA / ZŁOTEM / RĘCZNIE MALOWANE/ HAND PAINTED / PROJ. i WYK. J. ZAREMBA/ 1970.
Wałbrzych, Fabryka Porcelany Stołowej „Wawel” (dawn. Karl Krister Porzellanmanufaktur, zał. 1831), 1970