Lot No.: 615
Filiżanka z wedutą: Logenhaus
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
pocz. - 1 ćw. XIX w.
rozchylona kielichowo, z perełkowaniem wokół dolnej krawędzi, na 3 nóżkach - lwich łapkach, z pastoralnym uszkiem; w prostokątnej rezerwie na czaszy 1 -piętrowy budynek w scenerii parkowej - ogrodowej, ze sztafażem; miniatura podpisana: Logenhaus; pola wokół miniatury ze złoconą spiralną wicią liściastą; wewnętrzna krawędź, brzegi, uszko i nóżki złocone; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 9,5 cm (z uszkiem), średni. brzegu 9 cm;
sygn. kobaltem podszkl. Berło.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. - 1 ćw. XIX w.
Budynek Logenhaus na miniaturze to być może siedziba loży masońskiej w Berlinie.
900 zł