Lot No.: 614
Filiżanka ze spodkiem, ze złoconym szlakiem gałązek bluszczu i pędzli
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Wiedeń, cesarska manufaktura porcelany,
lata 1819-1823
filiżanka niska, szeroka, z wydzieloną stopką i rozchyloną konicznie górną częścią czaszy, z uszkiem z ptasią główką; spodek miseczkowy, z lustrem wydzielonym uskokiem. Dolna część czaszy filiżanki i krąg wokół lustra spodka - jasnobeżowe; wokół krawędzi ujęty w złocone obwódki szlak złotych półkoli z gałązek bluszczu ze skrzyżowanymi ukośnie pędzlami; lekko przetarte złocenia wokół stopki filiżanki;
filiżanka - wys. 7 cm (z uszkiem), średn. czaszy 9,2 cm;
spodek - wys. 2,6 cm, średn. 15 cm; sygn. kobaltem podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa,
filiżanki - wyciski: 819, 12, złoc. 102, brązem naszkl. 74.;
spodek - wyciski: 823, 12, złoc. 102.
Wiedeń, cesarska manufaktura porcelany, lata 1819-1823