Lot No.: 603
Dzban do wina
szkło przeźroczyste, farby naszkliwne, złocenia; wys. 25 cm;
Polska?, 1 ćw. XX w.
na kolistej, lekko wysklepionej podstawie przechodzącej uskokowo w stopę i krótki trzon; brzusiec gruszkowaty szerszy
u góry, zdobiony u dołu trapezowatymi, szlifowanymi soczewkami, w górnej części obwiedziony złoconym motywem
winorośli, ze szlifowanymi kiściami winogron; z krótką szyją z nieznacznymi płycinami pionowymi, przewężoną
i rozszerzającą się ku górze, wylew z trójkątnym dziobkiem, uchwyt w kształcie litery C;
Polska?, 1 ćw. XX w.