Lot No.: 213
Aniołek
drewno lipowe, polichromowane, powtórnie
złocone skrzydełka; wys. ok. 44 cm
z draperią przepasującą lewe biodro, pierwotnie wiszący zapewne w zwieńczeniu ołtarza; zwracający się w lewą stronę, z rączkami dotykającymi klatki piersiowej i rozwartymi szeroko na boki łokciami; skrzydełka otwarte; pulchne kształty o nieco wydłużonych proporcjach, głowa z charakterystycznymi bujnymi kędziorkami;
drewno lipowe, polichromowane, powtórnie złocone skrzydełka; wys. ok. 44 cm (odłamany paluszek, drobne ubytki i przetarcia polichromii).
Małopolska, po poł. XVIII w.