Lot No.: 210
Lew
drewno srebrzone, złocone; wys. 33, dł. 44 cm.
Śląsk?, ok. poł. XVIII w.
najprawdopodobniej część większej grupy rzeźbiarskiej, jeden z pary antytetycznych figur lwów; przedstawiony w pozycji półleżącej, gwałtownie przechylający łeb do tyłu, strzygąc uszami; ogon podkulony;
Śląsk?, ok. poł. XVIII w.