Emile GALLE (1846-1904)
Lot No.: 834
Taca zdobiona intarsją
Francja, Nancy, XIX/XX w.
prostokątna; dłuższe krawędzie ograniczone szerokimi, profilowanymi listwami; na krawędziach krótszych - pionowe ścianki z wyciętymi łukowato uchwytami; w lustrze tacy intarsja z motywem ukwieconej gałązki storczyka; w prawym dolnym rogu intarsjowana sygnatura: „Gallé”;
drewno barwione, sklejka, intarsja - brzoza, oliwka, drewna owocowe; wys. 8,6 cm, szer. 41 cm, głęb. 30,8 cm.
Francja, Nancy, XIX/XX w.
Émile Gallé - powszechnie znany jako twórca wspaniałych szkieł secesyjnych - od 1883 projektował też meble i intarsjowane wyroby z drewna; zdobił je głównie - podobnie jak szkło - motywami roślinnymi.
1 900 zł