Lot No.: 717
Pudełeczko toaletowe
srebro cechowane; waga 249 g.
Niemcy, Hanau, k. XIX w.
na planie kwadratu, z dekoracją neorokokową; na ściankach bocznych ornament roślinny i rocaillowy, od frontu nad wolutową ślepą rezerwą maszkaron, tło w rybią łuskę; wieczko na zawiasie obrzeżone ornamentem rocaillowym, dekorowane sceną w ogrodzie z przedstawieniem dwóch uskrzydlonych putt i króliczka;
srebro cechowane (cechy zatarte, na krawędzi wieczka cecha importowa francuska z lat 1864-1893 dla wyrobów próby 800); wys. 4,9 cm, szer. 10 cm, głęb. 10 cm; waga 249 g.
Niemcy, Hanau, k. XIX w.