Lot No.: 613
Serwis do herbaty ze stylizowanymi barwnymi margerytkami
Belgia, La Louviere, manufaktura fajansu i kamionki
Boch Freres (założona 1841 przez braci
Eugene i Victora Boch), XX w.
składa się z dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywą, mlecznika i sześciu półkulistych filiżanek ze spodkami; krawędzie naczyń, uchwyty, uszka i dziobki czarne; wokół kremowych brzuśców i na spodkach malowane „z pędzla” duże stylizowane pomarańczowe i fioletowe kwiaty podobne do margerytek, o brązowo żółtych środkach, z luźnymi szmaragdowymi i różowymi listkami;
fajans delikatny, dekoracja barwna podszkliwnie, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
dzbanek - wys. 26 cm, szer. 21 cm;
cukiernica - wys. 12,7 cm, szer. 16 cm;
mlecznik - wys. 8,4 cm, szer. 15 cm;
filiżanki - wys. 5 cm, średn. 10,4 cm;
spodki - wys. 2,4 cm, średn. 15 cm;
sygn. czarnym drukiem: koło z napisem w otoku: MADE IN BELGIUM/ FABRICATION BELGE, w poziomym polu pośrodku: BOCH - F es / LA LOUVIERE, w wewnętrznym kręgu rysunek ulistnionej gałązki.
Belgia, La Louviere, manufaktura fajansu i kamionki Boch Freres (założona 1841 przez braci Eugene i Victora Boch), XX w.