Lot No.: 619
Para cache - pots (osłony na doniczki)
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
okrągłe, lekko wybrzuszone, z wydzieloną obręczą wokół dna i obręczową krawędzią; wokół zielonych brzuśców szlak reliefowych owali o migdałowym wykroju; wiśniowa krawędź z reliefowym ornamentem kostek i prostokątów;
majolika, farby podszkliwne, szkliwa ołowiowe naciekowe zielono-żółtawowiśniowe z krakelurą; przy krawędzi jednej osłonki pionowe pęknięcie; wys. 21 cm, średn. ok. 26 cm; sygn. rytym znakiem 1167- 4 i wyciskiem: YB.