Lot No.: 123
Na plaży, 1937
akwarela, papier,
16,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier,
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr ze spuścizny artysty: 001653.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: „Spotkania ze sztuką”, Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 291;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 29.