Lot No.: 839
Kufer barokowy
konstrukcja - sosna; fornir - jesion, śliwka,
intarsje - buczyna podpalana; okucia - stal, mosiądz;
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
o bokach zbieżnych ku dołowi, z wybrzuszonym wiekiem, wsparty na konsolowych nogach, fornirowany, na wieku i frontowych narożach ujęty obramieniem ze śliwki. Na wieku faliste pole ujęte wstęgą, a w jego wnętrzu herb lub inicjały (na W nałożone dwa SS) pod koroną. Korpus u dołu ujęty półwałkiem, a jego dolna krawędź faliście wycięta. Szyld zamka mosiężny, tarczowy. Uchwyt na frontowej krawędzi wieka stalowy, toczony na mosiężnym okrągłym szyldzie. Zawiasy dwuwarstwowe mosiężne, a na nich stalowe, pasowe, dwuramienne, faliste. Na bokach kute uchwyty na romboidalnych mosiężnych szyldach. We wnętrzu po lewej przyskrzynek;
konstrukcja - sosna; fornir - jesion, śliwka, intarsje - buczyna podpalana; okucia - stal, mosiądz;
77,5 x 115,5 x 57,3 cm.
Kufer w stylu barokowym, do przechowywania i przewożenia ubrań oraz innych cennych przedmiotów.