Lot No.: 612
Filiżanka ze spodkiem, z dekoracją kwiatową
Austria, Wiedeń - manufaktura cesarska,
koniec XVIII w. - 1798.
wysoka, kielichowa, z miseczkowym spodkiem; na czaszy filiżanki i w lustrze spodka - bukiet z malinową różą i drobnymi kwiatami oraz drobne, nieregularne rzuty kwiatowe;
porcelana, farby naszkliwne; filiżanka - wys. 7,2 cm, średn. 6,2 cm; spodek - wys. 3 cm, średn. 13,5 cm;
sygn. kob. podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa, wyciski: 5 (fil.), 28, 98 (data roczna) na spodku; naszkl. czerwienią: 44 A (fil.), 32 A (sp.).
Austria, Wiedeń - manufaktura cesarska, koniec XVIII w. - 1798.