Lot No.: 7
Teka „Kraków 1911” - zbiór 10 litografii
10 autolitografii barwnych (w komplecie było 12),
wyd. A. Prószyński, Kraków 1911.
Maria Grońska w swojej publikacji pt. „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994 r. pisze: „W 1911 r. odbył się XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Komitet Gospodarczy Zjazdu upamiętnił to wydarzenie, co należy podkreślić z dużą aprobatą, ofiarowując uczestnikom piękną tekę graficzną "Kraków 1911". Zbiorowa praca popularnych, a także mniej znanych artystów, zawiera 12 interesujących autolitografii barwnych, przedstawiających zabytki i motywy miasta. Teka ta świadczy o wysokim poziomie artystycznej litografii w ówczesnym Krakowie."
litografia, papier; różne wymiary, prace sygnowane;
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994