Lot No.: 844
Zegar kominkowy z figurką Bachusa
brąz złocony, mosiądz, stal;
wys. 38,5 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 12,8 cm.
w obudowie prostopadłościennej z brązu złoconego, na 4 szpulowych nóżkach opasanych perełką; podstawa z palmetowym gzymsem i nałożoną od frontu plakietką z instrumentami bachicznej orkiestry, dzbanem i kyliksem, przeplecionymi winną latoroślą; tarcza srebrzona, zdobiona giloszowaną plecionką, z cyframi rzymskimi, ujęta kolistą ramką z perełek i kimationu; na bocznych ściankach - motyw palmetek i masek zwierzęcych; w zwieńczeniu zegara - figurka młodocianego, nagiego Bachusa z winoroślą we włosach, niosącego na prawym ramieniu tyrs z kiściami winogron, w lewej ręce trąbka; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin i regulatorem wahadłowym;
brąz złocony, mosiądz, stal; wys. 38,5 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 12,8 cm.
Francja, k. XIX w.