Lot No.: 843
Zegar kominkowy z Artemidą i Amorem
kompozycja metali brązowiona, złocona; brąz złocony,
mosiądz; szkło; wys. 56,5 cm, szer. 49 cm, głęb. ca 18 cm.
podstawa wygięta łukowo od frontu, bogato dekorowana girlandami z kwiatów, kłosów i owoców; pośrodku umieszczona tarcza biało emaliowana, z cyframi rzymskimi, osłonięta fazowanym, kolistym szkiełkiem, obramowana perełką; nad tarczą kokarda z wstęgi wiążącej girlandy; w zwieńczeniu - siedząca na skale Artemida w powłóczystej szacie, z łukiem trzymanym oburącz i kołczanem leżącym u jej bosych stóp; u boku bogini - wpatrzony w nią skrzydlaty Amor; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu bity kolisty znak firmowy: w otoku napis: „MEDAILLES - JAPY & Cie, w środku krzyż Legii Honorowej; ponadto numery „7487” i „48”;
kompozycja metali brązowiona, złocona; brąz złocony, mosiądz; szkło; wys. 56,5 cm, szer. 49 cm, głęb. ca 18 cm.
Francja, Beaucourt, firma Japy Frčres; 3 tercja XIX w.