Lot No.: 511
Wazon kielichowy z dekoracją mozaikową
Nieustalona wytwórnia europejska
(Anglia lub Hiszpania?), XX w.
koniczny, z wydzieloną podstawą pierścieniową. Dekorowany dwustronnie (także od wewnątrz) układającą się w faliste pasy mozaiki w tonacji zielonkawobrązowej.
Wokół czaszy pośrodku - szlak rombów ze środkami z zielonych kółek.
Ceramika w typie kamionki delikatnej, dekoracja mozaikowa farbami ceramicznymi(?), z kopertą ołowiowo-boraksową, nanoszona mechanicznie(?) z użyciem
szablonu; wys. 27 cm;
sygn.: dwie sygnatury literowe - jedna wpisana w owal: (E?)LLAURIS CA.M.…?, wyciskane na obręczy podstawy, nieczytelne.
Nieustalona wytwórnia europejska (Anglia lub Hiszpania?), XX w.
Oryginalna technologia i technika wazonu nawiązują do wyrobów z dekoracją emalierską.