Lot No.: 507
Żardiniera neorenesansowa
Szwecja, Rostrand
(wytwórnia zał. w 1726), XIX /XX w.
owalna, wybrzuszona, na czterech lwich łapkach,
o puklowanym brzuścu z perełkowaniem,
z plastycznymi uchwytami - lwimi antabowymi gł kami
- na krótszych bokach. Wewnątrz szkliwiona w kolorze
turkusowym. Lekko przetarte złocenia, reperowane kółko
jednego z uchwytów.
Majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe
z krakelurą, złocenia;
wys. 16,5 cm, dł. 36 cm, szer. 23 cm;
sygn. drukiem brązowym i wyciskiem: napis Rostrand
i trzy trójdzielne korony - dwie powyżej napisu i jedna
poniżej oraz litera C (naszkliwna - mal. złotem).
Szwecja, Rostrand (wytwórnia zał. w 1726), XIX /XX w.