Lot No.: 909
Sekretera biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Europa Północna, 1830-1840
o prostych bokach, zamykana cylindryczną klapą, na dwuszufladowej komodowej podstawie o falistym froncie, zwieńczona profilowanym wydatnie gzymsem, wsparta na czterech wysmukłych, graniastych, zbieżnych nóżkach, fornirowana mahoniem. Po otworzeniu klapy, pulpit wyklejony czarną skórą, wysuwany za dwa toczone uchwyty. We wnętrzu sekreterowym na bokach po trzy szufladki, następnie wysuwane segregatory i szafka jednoskrzydłowa pośrodku. Skrzydło
ozdobione intarsjowanym wazonem z kwiatami. Segregatory z dwoma komorami od frontu oraz ze schowkami z tyłu; konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
119 x 111,5 x 57,5 cm.
Europa Północna, 1830-1840
Forma tej sekretery z cylindryczną klapą była bardzo popularna w okresie biedermeieru. Jej front został urozmaicono mocno profilowanym gzymsem i falistymi licami szuflad, co może wskazywać na wykonanie w krajach północnej Europy. Całość fornirowana wzorzystym fornirem o płomienistym wzorze i głębokiej intensywnej barwie.