Lot No.: 901
Biurko art deco
konstrukcja - sosna, sklejka, brzoza (?);
fornir - palisander, orzech, karpa (jesionowa?)
barwiona na mahoń, jawor; Polska, ok. 1930
wolnostojące, o prostokątnym blacie, zaokrąglonym na narożach, wspartym na dwóch szafkach, z których prawa cofnięta w stosunku do lica, z dwoma szufladami po prawej stronie frontu, fornirowane wzorzystą okleiną. Blat na lewym krótkim boku łukowato zakończony, przechodzący w podporę, stanowiącą jednocześnie jeden z boków szafki. Skrzydło drzwi lewej szafki tworzące wraz ze znajdującymi się pod blatem szufladami jedną powierzchnię. We wnętrzu lewej szafki cztery
szufladki, w prawej zaś półka;
konstrukcja - sosna, sklejka, brzoza (?); fornir - palisander, orzech, karpa (jesionowa?) barwiona na mahoń, jawor;
79,3 x 150 x 65,3 cm.
Polska, ok. 1930
Mebel w stylu art deco z początku lat 30. XX w. Pozornie prosty kształt, w zręczny sposób i jednocześnie właściwy projektanckim polskim realizacjom z tego okresu, urozmaicono architektonicznym wydzieleniem struktur oraz kolorystycznym zróżnicowaniem powierzchni go stanowiących. Zgeometryzowane formy wydzielono przesuwając je we wzajemnym stosunku oraz pokrywając różnego rodzaju fornirami, m. in. blat wraz z lewym bokiem palisandrem, skrzydła szafek orzechem, a lica szuflad karpą, prawdopodobnie jesionową.