Lot No.: 832
Zegar kominkowy, kartuszowy, neorokokowy
brąz złocony, emalia, szkło, stal;
Francja, 4 ćw. XIX w.
dołem podstawa - presentoire - zdobiona akantem, na 4 wolutowych, ażurowych nóżkach; zespolony z podstawą zegar w obudowie z brązu złoconego, na wolutowych nóżkach, bogato zdobiony motywem muszli, akantu, palmet i małżowin; tarcza biała, emaliowana, z cyframi rzymskimi; wskazówki z ażurowym, treflowym zakończeniem; osłona szklana, w obramieniu perełkowym; z tyłu drzwiczki na zawiasku, z wypukłym, soczewkowym szkłem; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu bite napisy: „548 / ARERA / 5376 / BREVETE”; na obudowie z tyłu numer „588”;
brąz złocony, emalia, szkło, stal; wys. 38,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 19 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.