Lot No.: 831
Zegar kominkowy, szafkowy
Niemcy, Mühlheim, firma Reinhold Schnekenburger;
1882-1900.
w obudowie drewnianej na 4 nóżkach; dołem szeroki, profilowany gzyms; od frontu kwadratowe drzwiczki z fazowaną szybą w obramieniu zdobionym płaskorzeźbionym motywem stylizowanych gałązek kwiatowych; wewnątrz polerowana płyta mosiężna, z nałożonym srebrzonym pierścieniem z cyframi rzymskimi; środek tarczy groszkowany; wokół tarczy 4 złocone kornery z motywem muszli; boki szafki - z prostokątnymi, oszklonymi przeźroczami;
zwieńczenie zegara z dwuspadowym daszkiem; szczyt od frontu dekorowany snycersko wolutami, gałązkami kwiatowymi i stylizowanym, wachlarzowatym snopkiem; tylne drzwiczki z kwadratowym „głośnikiem”: od wewnątrz płótno, z zewnątrz cienka blaszka perforowana w motyw 4-listnych kwiatków tworzących kratkę; mechanizm z systemem bicia godzin i kwadransów, z podwójnym gongiem sprężynowym; na płycie tylnej znak firmy: gałązka róży i litery „RS / M”;
drewno orzechowe, mahoń, snycerka; mosiądz, brąz, szkło; wys. 41 cm, szer. 28,8 cm, głęb. 18,5 cm.
Niemcy, Mühlheim, firma Reinhold Schnekenburger; 1882-1900.