Lot No.: 828
Lampa gabinetowa, elektryczna
marmur, kieł morsa, brąz złocony, szkło;
Francja?, Niemcy?, pocz. XX w.
podstawa w formie prostokątnej plinty z białego marmuru; trzon z kła morsa, wsparty na figurce siedzącego gryfa z brązu złoconego; kieł zdobny okuciami z brązu: trzewik w formie zwierzęcej łapy, przewiązka z kartuszem, zwieńczenie z festonami lambrekinowo-kwietnymi; wyżej oprawka na 1 żarówkę ujęta ażurowym kielichem z liści; klosz owoidalny z kryształowego szkła rżniętego w motywy kratki, gwiazd i wachlarzy;
marmur, kieł morsa, brąz złocony, szkło; wys. 60 cm, podstawa 16 x 19,5 cm.