Lot No.: 205
Św. Jan
drewno lipowe, polichromowane;
Polska, XVI w.
stojąca postać o kędzierzawych włosach, z dłońmi złożonymi do modlitwy, w długiej, niebieskiej szacie i czerwonym, drapowanym płaszczu; tył opracowany schematycznie; w partii dolnej ślady po owadach, ubytki drewna; postument wtórny, przydany po konserwacji; rzeźba z grupy pasyjnej na tęczy;
drewno lipowe, polichromowane; wys. z postumentem 73,5 cm, szer. 19 cm, głęb. ca 10 cm.
Polska, XVI w.