Céline LEPAGE (1882-1928)
Lot No.: 204
Postać w zbroi
brąz srebrzony, kość; wys. 42 cm;
Francja, XIX/ XX w.
pełnopostaciowa figura kobiety w zbroi, stojącej na owoidalnej podstawie, okryta płaszczem, wewnątrz zdobionym liliami andegaweńskimi;
dłonie i twarz kościana; postać wsparta oburącz na rękojeści miecza, z lekko wysuniętą do przodu lewą nogą;
brąz srebrzony, kość; wys. 42 cm, (kość pierwotnie polichromowania, liczne przetarcia farby; pęknięcie w obrębie twarzy);
sygn. na podstawie: Céline Lepage;
Francja, XIX/ XX w.
Siostrzana postać w zbroi z mieczem funkcjonuje na rynku zachodnim, jako „Młoda kobieta w zbroi” (Jeune femme en armure) figura może być utożsamiana ze
personifikacją śmierci, trzymającą zamiast kosy miecz.