Lot No.: 919
Stolik do robótek, tzw. niciak, intarsjowany
drewno orzechowe, brzozowe, intarsje - jawor,
drewna owocowe; papier;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
na dwójnogu zespolonym toczoną łączyną, z ceramicznymi rolkami na rzeźbionych, profilowanych 2 parach stopek; nogi kolumnowe, z kulistymi bazami; pomiędzy nogami pod owalnym blatem widoczne pudło o giętej linii frontowej ścianki, ozdobionej intarsją floralną i cienką żyłką; blat fornirowany orzechową czeczotką, opasany żyłką jaworową i dekorowany symetrycznie rozmieszczoną intarsją z motywami kwiatowymi; po uchyleniu blatu - widoczne wnętrze z głębokim pudłem na motki włóczki, wyklejonym ozdobnym, zielonym papierem w złote gwiazdki i otaczającymi je licznymi przegródkami fornirowanymi drewnem brzozowym (kilku zastawek brak); zameczek wpuszczany;
drewno orzechowe, brzozowe, intarsje - jawor, drewna owocowe; papier;
wys. 71 cm, szer. 63,5 cm, głęb. 45 cm.
2 700 zł