Lot No.: 918
Komplet mebli do saloniku
orzech, mahoń; intarsje z drewna owocowego,
barwionego, inkrustacje z iworyny;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
w składzie: kanapka, para foteli, 4 krzesła; przednie nogi wszystkich mebli - kabriolowe, z wyokrągloną stopką, zdobione na kolanach intarsją; tylne esowate;
siedziska i oparcia tapicerowane; ich ozdobę stanowią kielichowate płyciny dekorowane intarsją i inkrustacją z motywami groteski: wić roślinna, wazony z kwiatami, ptaki, rozety; siedziska foteli owalne, krzeseł - trapezowate;
orzech, mahoń; intarsje z drewna owocowego, barwionego, inkrustacje z iworyny;
wymiary kanapy - 81,5 x 118,5 x 63 cm, foteli - 76 x 54,5 x 57 cm,
krzeseł - 85 x 48 x 51 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Ubytki w intarsjach i inkrustacjach, pionowe pęknięcia części płycin.