Lot No.: 913
Sekretarzyk damski w manierze Ludwika XV
mahoń, palisander;
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
na 4 wysokich, kabriolowych nóżkach w trzewikach z brązu złoconego; oskrzynienie wykrojone faliście, z nieznacznym, wklęsłym wygięciem od frontu i dwiema wąskimi szufladkami; nastawa z uchylnym, ukośnym blatem pisarskim o górnej krawędzi wykrojonej faliście; po zewnętrznej stronie blatu u dołu - niewielka, wąska listewka - półeczka do opierania czytanej książki; blat odkładany na dwa wysuwane, stalowe wsporniki, oklejony skórą; wewnątrz sekretarzyka pośrodku
nisza z 1 półeczką oraz schowkiem dostępnym po odsunięciu prostokątnego szyberka; po bokach rozmieszczone schodkowo po trzy szufladki;
konstrukcja sosnowa, orzechowa; okleiny z różnych odmian orzecha;
mahoń, palisander; zamki przykładano - wpuszczane; stalowe wsporniki, listwy mosiężne oraz brązy złocone (wtórne);
wys. 97,5 cm, szer. 68 cm, głęb. 51 cm.
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
Mebel po konserwacji i uzupełnieniach.