Lot No.: 705
Cukiernica skrzynkowa
Warszawa, Norblin i Ska,
lata 50. XIX w.
na czterech roślinnych nóżkach, prostopadłościenna o ściętych narożach, z otworem na kluczyk (brak) od frontu, krawędź górna i dolna obrzeżone pasem liści i wolut; z nakrywką na zawiasie, profilowaną, uskokowo wywyższoną, z plakietką dekorowaną reliefowymi owocami i kwiatami;
plater cechowany wewnątrz złocony (WARSZAWA/ NORBLIN / & Co/ PLAQUE);
wys. 9 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, Norblin i Ska, lata 50. XIX w.