Lot No.: 627
Grupa figuralna Szczęśliwi rodzice (Glückliche Eltern)
Miśnia, model Michaela Victora Aciera z ok. 1775,
realizacja z przełomu XVIII/XIX w.
- okres Marcoliniego (1774-1814).
na niskiej, bębnowej podstawie z reliefem złoconych półkolistych listew wokół - przedstawieni siedzący na taborecie rodzice z niemowlęciem i małym chłopczykiem obok, w strojach XVIII-wiecznych. Kobieta w wysokim czepcu podwiązanym pod brodą szarfą, w domowej sukni i płaszczu-szlafroku z kapturem, wsparta stopą na niskim stołeczku, trzyma na kolanach półnagie niemowlę w rozwiniętym beciku, wyciągające ku niej rączki. Obok kobiety siedzi mężczyzna w krótkich spodniach i fraku z obszyciem kwiatowym haftem, w peruce z harcapem, obejmujący ją ramieniem i spoglądający na niemowlę.
Przy taborecie za rodzicami stoi chłopczyk w fioletowym kubraczku przewiązanym szarfą i zielonym kapelusiku ze wstążką , z miseczką i słomką do puszczania baniek w dłoniach. Grupa umieszczona na drewnianej podstawie wykładanej aksamitem, pod szklanym czworobocznym, kopułowym kloszem;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 23,5 cm, podstawa 20,3 x 17 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z gwiazdką i kreseczką pionową poniżej, wycisk: E 81 (numer modelu).
Miśnia, model Michaela Victora Aciera (1736-1799) z ok. 1775,
realizacja z przełomu XVIII/XIX w. - okres Marcoliniego (1774-1814).
Grupa znakomitego miśnieńskiego rzeźbiarza, w stylistyce końca XVIII stulecia, w b. dobrym stanie dzięki zabezpieczeniu szklanym XIX-wiecznym kloszem.