Lot No.: 624
Wazon z parą dzieci i motywem wierzby płaczącej
Czechy, Bechyně (Tabor),
lata 20. - 40. XX w.
o niskim, owoidalnym brzuścu i wysokiej szyjce z plastyczną i reliefową dekoracją wokół: brzeg i boki uformowane w spływające stylizowane gałązki wierzby płaczące, tworzące dwa uchwyty; od frontu stojąca na brzuścu para nagich dzieci- chłopczyk całujący dziewczynkę; drobne ubytki - odpryski szkliwa na brzuścu; ceramika terakotowa jasnobeżowa, farby ceramiczne matowe w tonacji piaskowo-beżowej, odlew z formy; wys. 40 cm;
sygn. wyciskiem: motyw domku z trójkątnym daszkiem, litery K S z boków, niżej półkole i napis półkolisty: BECHYNE, niżej: T 126.
Czechy, Bechyně (Tabor), lata 20. - 40. XX w.