Lot No.: 622
Serwis deserowy Sanssouci, z dekoracją motywem kosza z kwiatami
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb (Bawaria),
okres powojenny.
składa się z dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywą, mlecznika, 12 filiżanek ze spodkami i 12 talerzyków deserowych. Naczynia z reliefem z trejażem z gałązkami kwiatowymi, złoceniami z rocillami tworzącymi rezerwy z motywem złotego kosza z różową wstążką na pałąku, wypełnionego barwnymi kwiatami; krawędzie, uchwyty i uszka złocone; mała szczerba przy krawędzi dna jednej filiżanki;
porcelana, druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 25,5 cm;
mlecznik - wys. 10 cm;
cukiernica - wys. 13,2 cm, szer. 19 cm;
filiżanki - wys. 6,7 cm, średn. 7 cm;
spodki - wys. 2,1 cm, średn. - 14 cm;
talerze deserowe - wys. 2,5 cm, średn. 17,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ G E R M A N Y/ SANSSOUCI/ ?
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb (Bawaria), okres powojenny.
Jeden z najstarszych modeli serwisowych firmy Rosenthal, wprowadzony w latach ok. 1894-1897, cieszący się popularnością i znajdujący ciągle nabywców.