Lot No.: 733
Zegar kominkowy w formie liry
marmur, mosiądz, brąz patynowany i złocony;
Francja, 3 ćw. XIX w.
na prostopadłościennej podstawie z szerokim gzymsem oraz ścianami
zdobionymi stylizowanymi liśćmi; wyżej mechanizm zegara
w cylindrycznej puszce, wbudowany w podstawę liry; nad puszką
7 strun z mosiężnych prętów; po bokach 2 pary kolumienek toczonych
z marmuru, zakończonych kapitelami i koszami kwiatów z brązu
złoconego; w zwieńczeniu popiersie kobiece w wieńcu laurowym;
tarcza zegara mosiężna, z cyframi rzymskimi, ujęta ramą z akantowych
liści; poniżej aplikowane - w czterech owalnych wieńcach -
skrzyżowane instrumenty muzyczne; zegar z systemem bicia godzin
i półgodzin;
marmur, mosiądz, brąz patynowany i złocony; wys. 65 cm,
szer. 27 cm, głęb. 12 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.