Lot No.: 401
Płaskorzeźba z przedstawieniem
alegorycznym - Miłosierdzie?
nieokreślona wytwórnia lub atelier z XIX/XX w.
- Miłosierdzie?
owalna podłużna plakieta w czterodzielnym obramieniu z motywem muszli, z przedstawieniem (w ľ postaci) młodej kobiety w nakryciu głowy- długim welonie(?),
obejmującej i przytulającej do piersi starszego ,brodatego mężczyznę z pielgrzymią laską i butlą u pasa, z kapeluszem w wyciągniętej dłoni. W obręczowej ramie
4 otwory do zawieszania plakiety. Glina terakotowa, powleczona lakierniczą(?) angobą; 63 x 45 cm; nie sygnowana.
Praca o charakterze autorskim, nieokreślona wytwórnia lub atelier z XIX/XX w.
Dobry poziom rzeźbiarski, temat i stylistyka płaskorzeźby, utrzymana w konwencji akademickiego historyzmu, mogłyby wskazywać na autorstwo Sławomira Celińskiego(1852-1918), rzeźbiarza związanego m. in. z wytwórnią w Nieborowie.