Lot No.: 831
Zegar kominkowy z Amorem
marmur, brąz złocony i patynowany; mosiądz, szkło;
Francja, 4 ćw. XIX w.
podstawa z białego marmuru na planie pół-owalu, na 3 nóżkach z brązu; zdobienia z brązu złoconego, z motywami rozetowymi; obudowa mechanizmu w formie ściętej, kanelowanej półkolumny, z aplikowanymi festonami kwiatowymi, związanymi kokardą;
od frontu - tarcza emaliowana, z arabskimi cyframi, osłonięta wypukłym szkłem, w obramowaniu z pasów ornamentu sznurowego i perełkowego; w zwieńczeniu figurka nagiego, chłopięcego, skrzydlatego Amora mierzącego z łuku; z tyłu mechanizm osłonięty kolistymi drzwiczkami mosiężnymi; na płycie bite numery: „1943” oraz „39”;
naciąg sprężynowy, regulator wahadłowy, paryski system bicia godzin i półgodzin;
wys. 37 cm, szer. 17,3 cm, głęb. 12,2 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.