Lot No.: 617
Figurka mandaryna
Chiny - wyrób dekoracyjny przeznaczony
na rynek europejski (?), XIX/XX w.
stojący urzędnik cesarski, z małym wąsikiem i długim cienkim warkoczem na plecach. W stożkowym kapeluszu z czubkiem, w żółtym uniformie - płaszczu z naszywanymi kolistymi emblematami i brązową krótką pelerynką na ramionach, z atrybutem urzędu (?) trzymanym w lewej uniesionej dłoni ramieniu; figura na kwadratowej zielonej podstawie;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29,5 cm;
od spodu sygn. dwoma wyciskami ze znakami ideograficzno-fonetycznymi w prostokącie oraz kwadracie.
Chiny - wyrób dekoracyjny przeznaczony na rynek europejski (?), XIX/XX w.