Lot No.: 615
Umywalka narożna z motywem gałązek jeżyny
fajans delikatny, druk podszkliwny, szkliwo przejrzyste;
Niemcy lub Francja, nieustalona wytwórnia,
pocz. XX w.
o półkulistej misce z występem-półeczką na mydło, z wydzieloną krawędzią oraz narożną ścianką. Wewnątrz i na zewnątrz miski oraz na ścinkach granatowe motywy gałązek jeżyny, motyl i owady; wokół krawędzi miski i ścianki narożnej szlak drobnych listków jeżyny z owocami. Pęknięcia i krakelury szkliwa,
spękania i odpryski szkliwa wokół okutego metalem otworu wylewu od zewnątrz;
fajans delikatny, druk podszkliwny, szkliwo przejrzyste (ołowiowo-boraksowe); wys. 40 cm, średn. miski 28 cm, głęb. miski ok. 14 cm;
sygn. wyciskiem (na ściance od tyłu): 161/ MA/ H.
Niemcy lub Francja, nieustalona wytwórnia, pocz. XX w.