Lot No.: 607
Komplet apteczny
szkło przeźroczyste, lazura rubinowa;
Śląsk?, Czechy?, koniec XIX w. lub pocz. XX w.
komplet ze szkła rubinowego, dekorowanego szlifowanym motywem drobnych kwiatków, z karafką z wybrzuszonym brzuścem długą, wąską szyjką i potężnym owalnym korkiem; szklanka o konicznej formie, okrągłej podstawie; pojemnik o kolistej podstawie, z silnie wybrzuszonym korpusem rozszerzający się ku górze;
taca okrągła o uniesionym złoconym obrzeżu;
komplet składający się z 4 części: karafki, szklanki, pojemnika i tacy;
karafka - wys. 27,5 cm,
szklanka - wys. 9 cm, średnica 7 cm,
pojemnik - wys. 8,3 cm, średnica 10 cm;
taca - średnica 27, 5 cm.